tło-black-logo

Dzikie laboratoria. Jak podglądać przyrodę w epoce antropocenu, Szymon Drobniak

źródło: Copernicus

 

Ekolodzy uwielbiają pracę w terenie. Są jednak miejsca szczególne, będące swego rodzaju dzikimi laboratoriami dzikich populacji. Niejednokrotnie badane od dziesięcioleci – z jednej strony są niezwykle wymagające logistycznie, z drugiej – dostarczają unikatowych danych, szczególnie w epoce nabierającego rozpędu antropocenu. Czego można się nauczyć w dzikich laboratoriach przyrody? Gdzie takie projekty mają miejsce – i z czym wiąże się praca w tych miejscach?

Między innymi na te pytania opowie biolog ewolucyjny i ekolog, dr hab. Szymon Drobniak z Instytutu Nauk o Środowisku Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Materiał powstał dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Strategicznego Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim.

Na kanale Copernicus popularyzujemy naukę. Wyjaśniamy obowiązujące teorie, czytamy nowe publikacje, przedstawiamy historyczny kontekst odkryć naukowych. Kanał związany jest z Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Centrum powstało w 2008 r. z inicjatywy Michała Hellera, laureata Nagrody Templetona; od 2014 r. współorganizuje Copernicus Festival. Jeśli doceniasz sposób, w jaki popularyzujemy naukę, możesz nas wesprzeć. Dobrowolne darowizny można wpłacać na konto Fundacji Centrum Kopernika: 92 1090 2053 0000 0001 2289 4260 z dopiskiem "na działalność statutową fundacji". https://www.copernicuscenter.edu.pl/fundacja

https://www.copernicuscenter.edu.pl/fundacja

podaj dalej
Facebook
Twitter
LinkedIn
Reddit
Copernicus

Powiązane