Informacja ze strony: Narodowy Instytut Muzealnictwa
Termin: 24 – 25 września 2024 r.
Miejsce: Kraków, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
Liczba uczestników: 25 osób
Współorganizatorem wydarzenia jest Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie, w siedzibie którego odbędzie się szkolenie.
Dwudniowe warsztaty stacjonarne adresowane są do osób, które w muzeum prowadzą badania publiczności i współpracują z publicznością, w tym odpowiadają za budowanie relacji z otoczeniem społecznym. Głównym celem szkolenia jest rozwinięcie kompetencji i umiejętności muzealników prowadzących badania publiczności w zakresie wykorzystywania wyników badań do poszerzania kręgów odbiorców i odbiorczyń, jak również do tworzenia pola działań z lokalnymi interesariuszami i interesariuszkami zainteresowanymi współpracą z muzeum. Podczas dwudniowego spotkania zostaną omówione metody i narzędzia, które można wykorzystywać podczas wdrażania wymienionych wyżej procesów, a następnie zostaną zaprezentowane różne formuły podejmowania współpracy muzeów ze społecznością lokalną. Na tej podstawie, w oparciu o doświadczenia konkretnych muzeów realizujących tego typu działania, zostaną przeprowadzone ćwiczenia praktyczne mające pozwolić osobom biorącym udział w szkoleniu na określenie głównych kierunków rozwoju publiczności danego muzeum i roli budowania relacji z otoczeniem społecznym w tym procesie.
Zgłoszenia przyjmowane będą od 27.08.2024 r. do 06.09.2024 r. do godz. 15:00. W dniu 10.09.2024 r. roześlemy do Państwa powiadomienia o zakwalifikowaniu i przydzielimy dostęp do płatności osobom zakwalifikowanym. W przypadku dużej liczby kandydatów przyjmować będziemy po jednym przedstawicielu z danego muzeum. Do otrzymania zaświadczenia o uczestnictwie uprawniać będzie wyłącznie obecność na obydwu częściach szkolenia.
W razie pytań programowych zapraszamy do kontaktu z Joanną Grzonkowską (jgrzonkowska@nim.gov.pl). Natomiast w razie pytań organizacyjnych: szkolenia@nim.gov.pl.
Więcej informacji i zapisy (link).
źródło: Narodowy Instytut Muzealnictwa