tło-black-logo

Podcast: Dzieciństwo, część 1. Obecność

źródło: Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie

Rozpoczynamy serię odcinków, w trakcie których opowiemy o wystawie Dzieciństwo. W rozmowie Łukasza Gackowskiego z kuratorkami wystawy, Agnieszką Grabowską oraz Małgorzatą Kunecką, poznamy historie zawarte w pierwszej części ekspozycji poświęconej tematowi obecności dzieci. Kiedy mały człowiek staje się obecny w świadomości rodziny i otoczenia?
Co świadczy o obecności dziecka w przestrzeni domowej?
Czy obecność dziecka to coś pewnego?
Zapraszamy!

Agnieszka Grabowska – etnolożka i muzealniczka, absolwentka Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Łódzkiego oraz Podyplomowego Studium Muzealniczego Instytutu Historii Sztuki UW. Od 2004 roku związana zawodowo z Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, gdzie opiekuje się Kolekcją Tkaniny i Stroju Ludowego. Autorka scenariuszy edukacyjnych i artykułów o tematyce etnograficznej. Współautorka katalogu zbiorów Państwowego Muzeum Etnograficznego pt. „Dzieciństwo”. Członkini Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego i Pracowni Etnograficznej.

Małgorzata Kunecka – etnolożka i muzealniczka, absolwentka Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowego Studium Muzealniczego Instytutu Historii Sztuki UW. Od 2006 roku związana zawodowo z Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, gdzie opiekuje się Kolekcją Folkloru. Autorka książki dla dzieci „Zwyczaje świąteczne w Polsce” oraz artykułów i scenariuszy edukacyjnych o tematyce etnograficznej m.in. dla Centrum Zdrowia Dziecka. Współautorka katalogu zbiorów Państwowego Muzeum Etnograficznego pt. „Dzieciństwo”. Od 2011 r. redaguje stronę internetową www.strojeludowe.net. Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego i Stowarzyszenia Pracownia Etnograficzna.

Więcej o wystawie:
https://ethnomuseum.pl/wystawy/dziecinstwo/

podaj dalej
Facebook
Twitter
LinkedIn
Reddit
Panstwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie

Powiązane