tło-black-logo

Po co nam mikrobiom? Tomasz Gosiewski | Rewolucje

źródło: Copernicus

 

W serii “Rewolucje” naukowcy i popularyzatorzy z Uniwersytetu Jagiellońskiego opowiadają o przełomach w dziejach nauki oraz kluczowych przemianach w myśleniu człowieka o świecie. Od epoki kamienia, przez narodziny logiki i filozofii, kształtowanie się idei uniwersytetu, aż po współczesne badania i teorie naukowe.

W tym odcinku prof. Tomasz Gosiewski z Zakładu Molekularnej Mikrobiologii Medycznej Collegium Medicum UJ opowiada o tym, jak zmieniła się perspektywa, z jakiej patrzymy na zamieszkujące nasze ciała mikroorganizmy – i w jakie interakcje wchodzą one z nami.

Scenariusz i prezentacja: Tomasz Gosiewski
Kamera i montaż: Adam Koprowski

Materiał powstał dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Strategicznego Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim.

Miniaturka wygenerowana automatycznie (DALL-E 3).

Wesprzyj kanał Copernicus:
https://www.youtube.com/channel/UCCehmsLClWwxA_SDLtff6xA/join

Na kanale Copernicus popularyzujemy naukę. Wyjaśniamy obowiązujące teorie, czytamy nowe publikacje, przedstawiamy historyczny kontekst odkryć naukowych. Kanał związany jest z Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Centrum powstało w 2008 r. z inicjatywy Michała Hellera, laureata Nagrody Templetona; od 2014 r. współorganizuje Copernicus Festival. Jeśli doceniasz sposób, w jaki popularyzujemy naukę, możesz nas wesprzeć. Dobrowolne darowizny można wpłacać na konto Fundacji Centrum Kopernika: 92 1090 2053 0000 0001 2289 4260 z dopiskiem "na działalność statutową fundacji". https://www.copernicuscenter.edu.pl/fundacja

https://www.copernicuscenter.edu.pl/fundacja

podaj dalej
Facebook
Twitter
LinkedIn
Reddit
Copernicus

Powiązane