tło-black-logo

Kulisy pracy dziennikarza telewizyjnego – Radomir Wit, dr Sylwia Szostak

Każdy, kto interesuje się wydarzeniami politycznymi nie raz śledził pewnie jego relacje z Sejmu. Przenikliwe pytania, błyskotliwe komentarze i celne riposty to, bez dwóch zdań, jego znaki rozpoznawcze. Radomir Wit, bo o nim mowa, mógłby stać się inspiracją dla wszystkich, którym marzy się praca reportera czy komentatora życia publicznego.
W rozmowie z dr Sylwią Szostak, Radomir Wit opowie o swojej drodze do telewizji i kulisach pracy dziennikarza. Zdradzi też jakie predyspozycje powinien mieć kandydat na dobrego reportera telewizyjnego, jak wygląda codzienność korespondenta sejmowego i czy w tej pracy da się zachować work-life balance. Nie zabraknie też pytań o największe wyzwania, z jakimi wiąże się wykonywanie tego zawodu oraz wielu innych intrygujących wątków.

Radomir Wit
Dziennikarz telewizyjny i radiowy. Od czerwca 2016 pracuje jako reporter polityczny TVN24 i korespondent sejmowy, a od listopada 2022 jest gospodarzem autorskiego programu “Kampania #BezKitu” emitowanego w piątkowe wieczory na antenie TVN24. Od 2020 autor politycznego vloga „Sejm Wita” dostępnego na platformie TVN24 GO. W latach 2021-2022 prowadził dostępny na tej samej platformie program „#BezKitu”. Gościnnie prowadzi rozmowy w programach „Jeden na jeden” i “Tak jest”. W 2023 wydał książkę “Sejm Wita”, dokumentującą kulisy funkcjonowania sejmowego i politycznego świata. Debiutował w 2010 we wrocławskim Radiu Traffic FM. W latach 2012-2016 był związany z Radiem ZET jako prezenter i gospodarz audycji. Od 2012 do 2016 współpracował także jako reporter i prezenter z różnymi kanałami Telewizji Polskiej.

dr Sylwia Szostak
Medioznawczyni. Ze szczególnym zainteresowaniem przygląda się przemianom telewizji, interesuje się także kulturą produkcji i organizacją branży audiowizualnej, marketingiem show biznesu oraz przemysłem kreatywnym. Jako ekspertka i komentatorka współpracuje z tygodnikiem „Wprost”, czasopismem „Ekrany” i portalem Interia. Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z obszaru komunikacji wizualnej, public relations oraz technologii komunikowania.

Cykl webinarów „Rozmowy Kulturalne”
Czy wykluczenia są zaszyte w algorytmach? Jak wygląda siostrzeństwo po polsku? Dlaczego warto odwiedzić muzea gier komputerowych? Kim jest pokolenie TikToka? Jak budujemy swoją tożsamość w mediach społecznościowych? To tylko kilka pytań, które stawia przed nami współczesna kultura. W cyklu „Rozmowy Kulturalne” realizowanym w ramach Strefy Kultur Uniwersytetu SWPS wspólnie zagłębiamy się w kulturę, w której funkcjonujemy. Gośćmi webinarów są badacze, eksperci i praktycy, którzy od lat przyglądają się współczesnej kulturze.

Strefa Kultur Uniwersytetu SWPS to projekt, w którym wraz z zaproszonymi gośćmi omawiamy różne elementy otaczającej nas kultury, a także przybliżamy realia, zjawiska i obyczaje obecne w innych krajach. Do udziału w tym przedsięwzięciu zaprosiliśmy ekspertów z różnych dziedzin: filologów, językoznawców, kulturoznawców, medioznawców, dziennikarzy, socjologów i politologów. Założeniem projektu jest udostępnienie rzetelnej wiedzy wszystkim zainteresowanym tą tematyką – niezależnie od czasu i miejsca, w jakim się znajdują. Więcej informacji o projekcie: https://web.swps.pl/strefa-kultur/

#RadomirWit #dziennikarz #Sejm

źródło: Strefa Kultur Uniwersytetu SWPS

podaj dalej
Facebook
Twitter
LinkedIn
Reddit
Strefa Kultur Uniwersytetu SWPS

Powiązane