Dlaczego strzelcy B-17 bali się wieży kulistej bardziej niż śmierci

źródło: Grzegorz Bobrek YouTube 

https://www.youtube.com/v/gI8gcVEUt9M?version=3

Wspieraj kanał i kup moją książkę: https://www.wojnaoczamiwroga.pl/

Załoga B-17, kultowej “latającej fortecy”, składała się z 9-10 osób. W tej grupie musiał znaleźć się mężczyzna, który większość lotu spędzał w embrionalnej pozycji, wciśnięty w dolną wieżę strzelecką. Klaustrofobia, osamotnienie, wizje ponurej, brutalnej śmierci – wszystko to towarzyszyło tym nieszczęśnikom. Tylko czy ich niewygoda faktycznie oznaczała najbardziej niebezpieczną pozycję w całym bombowcu? Jak wyglądały kulisy tej służby i jakie były prawdziwe ryzyka?

Polecane lektury:
Steve Knowles, 35 Missions, The Frank Boyle Story
Martin W. Bowman, The Men Who Flew the Heavy Bombers

Montaż: @Fanggotten

Mój instagram:
https://www.instagram.com/grzegorz.bobrek/

Mój twitter:

Współpraca:
grzegorz.bobrek@gmail.com

podaj dalej
Facebook
Twitter
LinkedIn
Reddit
Grzegorz Bobrek

Powiązane